Saue Päevakeskus

Arvo Pärdi keskus

Kolmapäeval 08.mail Arvo Pärdi Keskus - Rannamõisa kirik - Suurupi tuletornid / Saue rahvas

   
Pildiotsingu rannamõisa kiriku pildid tulemus
Keskus on avatud kõigile, kes tunnevad huvi Arvo Pärdi muusika ja mõttemaailma vastu. Keskuses on mitmeid võimalusi helilooja muusika kuulamiseks, selle sügavamaks mõistmiseks ja lahtimõtestamiseks. Kutsume osa saama ka Arvo Pärti kui heliloojat tutvustavatest filmidest, harivatest ringkäikudest ja vestlusõhtutest.
Metsavaatega kammersaal loob erilise õhustiku kontsertideks ning hubases raamatukogus leiab lugemist muusikast, kunstist ja teoloogiast. Uurijatele on avatud ka helilooja isikuarhiiv, mis säilitab ja mõtestab Arvo Pärdi loomingulist pärandit.Väljasõit Saue Keskuse juurest 

10:00 – 11:00 Rannamõisa kirik asub Harjumaal Harku vallas. Kirik on ehitatud 1901. aastal ja pühitsetud pühakojaks 17. juulil 1905. Rannamõisa kalmistu uus leinamaja.

12:00 - 13:30 Arvo Pärdi Keskus

kell 14.00 lõuna Lohusalu sadama restoranis

Vahiküla - Vääna jõeäärse jalutuskäigu matkarada

 

Vahikülas on alati hea vaadata, kuidas Vääna jõgi kitsast paekivikraavist pahinal väikesest astangust alla voolab, aga sealt saab ka väiksema matka ette võtta. Vääna jõgi sukeldub peale väikest langust kõrgete kallastega kanjonisse ja kulgeb käänuliselt madalate luhtade ja järskude nõlvade vahel.


Suurupi ülemine tuletorn- 1760. aastal valmis Suurupi poolsaare põhjaosas 15,5 meetri kõrgune kivist tuletorn. Tuletornilinnakut uuendati aastatel 17881858 ja 1898. Mitmed korrad parandati ka laternaruumi ja valgusteid. Pärast Teist maailmasõda jäi püsti ainult tühi tornikest. Suurupi ülemine tuletorn taastati 1951. aastal.
Suurupi alumine tuletorn Valge neljatahulise püramiidja puutorni kõrgus jalamist on 15 meetrit ja tule kõrgus merepinnast on 18 meetrit. Tuletorn ehitati 1885. aastal ja on praegu Eesti ainuke töötav puittuletorn. Suurupi alumine tuletorn kuulub 100 väärtuslikuma töös oleva ajaloolise tuletorni hulka, kogu kompleks on kultuurimälestisena riikliku kaitse all.
Sauel tagasi ca viie paiku

Hind: 32.- 36 osavõtja korral

Hinnas: giid, sissepääsupilet Pärdi Keskusesse + ekskursioon kohaliku giidi saatel koos A.Pärti kui heliloojat tutvustava filmi vaatamisega, Suurupi alumine tuletorn + kohalik giid, lõunasöök Lohusalu sadama restoranis 5.50 €/in (supp, leib, kook, kohv)  
Kasulik teada: A.Pärdi Keskus asub parklast 250 meetri kaugusel. Sealt viib keskuseni tähistatud metsarada, jalutuskäigule kulub umbes kümme minutit. Soovi korral Suurupi ülemine tuletorn üksikkliendile (4 €/in), 10 inimest grupis (3 €/in), tasumine sularahas. Annetus kirikule ( 2 €)
 

Reisi korraldavad reisihuvilised ja samuti korjavad ka raha reisi eest!

«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Otsi
 
 
 

Telefon: 6 595 070          E-mail: info@sauepaevakeskus.ee          Kütise 4, 76505 Saue

Koduleht Elitec'st