Saue Päevakeskus

Kaliningrad 4.-7.04.2019

Kaliningrad 4.-7.04.2019

Reisikorraldaja on Baltneth´Holidays.

1.päev 4.04

 

Väljasõit Sauelt kl 7.30 (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda, palun kontrollige). Sõit läbi Läti ja Leedu Kaliningradi oblasti poole. Piiri ületame Sovetskis (Tilsitis). Siin sõlmiti 1807. a. kuulus Tilsiti rahu Venemaa ja Prantsusmaa vahel. Õhtuks jõuame Kaliningradi. Linn laiub Pregolja jõe kallastel. Kaliningrad kandis kuni 1946. aastani nime Königsberg (Kuninga mägi) ja oli Ida-Preisimaa kuningate kroonimislinn. Seejärel sai Königsberg osaks Nõukogude Liidust ja nimetati ümber Kaliningradiks. See ajalooline Ida-Preisimaa pealinn oli üks kaunimaid Läänemereäärseid linnu. Kahjuks hävitati linn pea täielikult II maailmasõja lõpus. Tänapäeval on Kaliningrad Venemaa sadamalinn ja oblastikeskus. Majutus järgnevad 2ööd ***hotellis (2-sed toad).
Pildiotsingu pildid leedust tulemus

 

2.päev 5.04

Hommikusöök. Linnaekskursioon Kaliningradis bussiga ja jalgsi. Kuningaloss on õhku lastud,  keskväljakult on kadunud Lenin. Vana teater on taastatud oma endisel kujul. Niimoodi maja majalt ja kuju kujult jutustab Kaliningrad meile lahti oma lugu. Osa Kaliningradi loost on muidugi merevaik. Külastame Dhona torni, kus asub Kaliningradi merevaigumuuseum. Merevaik on muuseumis eksponeeritud läbi erinevate teadusharude: paleontoloogia, mineraloogia, geoloogia, geograafia ja ajalugu. Siin saame palju teadmisi merevaigust, selle tekke ajaloost ja kasutusalast. Ajaloolisel Kneiphofi saarel asud osaliselt restaureeritud  Kaliningradi katedraal, kus krooniti Preisi kuningaid ja kus asub Immanuel Kanti viimane puhkepaik. See on üldse üks väheseid ajaloolisi hooneid linnas, mis ilmselt jäi pommitamata just tänu Kanti hauale. Kuulus filosoof veetis Kaliningradis kogu oma elu ega reisinud siit kunagi kaugemale kui paarsada kilomeetrit. VaatameMeesilda– ühte Kaliningradi sildadest,ehitatud imeilusasse kvartalijupikesse. Külastame  Ristikirikut (Kreuzkirche), kus asub unikaalne Merevaigualtar. Kirik ehitati 1930-ndatel evangeelsele kogukonnale. Pärast II Maailmasõda kuulub kirik ortodokssele kogukonnale, olles vahepeal täitnud tehasehoone ülesannet. Kaliningradi turu külastus. Soovijad saavad seal maitsta kohalikke hõrgutisi – puuvillamett, brõnzat (lambapiimast tehtud juust) või sooja kiviahjulavašši. Soovi korral on ka Blindaaźi muuseumi ehk punkri muuseumi külastus. Õhtul vaba aeg kohvikute ja restoranide külastamiseks.
Pildiotsingu kaliningrad pildid tulemus

 

3.päev 6.04

Hommikusöök. Sõidame vaatama 5. forti – muljetavaldav võimalus külastada katakombi kindlusväravat.  Külastame merevaigulinna Jantarnõid (Palmniken), siin maapõues peitub 90% kogu maailmas avastatud merevaiguvarudest. Siit on pärit toormaterjal Pushkini (Tsarskoje Selo) Katariina palees asuva merevaigutoa jaoks. Läheme tutvuma Jantarnõi merevaigu tootmisega,mis üks on maailma suurimaid. Suvituslinn Svetlogorsk (Rauschen) asub ajaloolise Ida-Preisimaa Sambia piirkonnas. See mereäärne kuurortlinn oli 19. sajandi alguses armastatud puhkepaigaks saksa haritlaskonna hulgas. Siin suvitas enne Nidale kolimist ka Thomas Mann.Zelenogradsk oli omal ajal esimene merekuurort kogu regioonis – tegevuse alguseks loetakse 1816. aastat. 20. sajandi alguses oli siin mitmeid härrasrahvale mõeldud hotelle. Pilku püüavad viimase sajandivahetuse aegu ehitatud juugendstiilis eluhooned, kuna siinne kant pääses II maailmasõja purustustest pea täielikult. Sõit Kura säärele, mis on aastast 2000 kantud UNESCO maailmakultuuri pärandi nimistusse. Kitsus koosneb täielikult ainult liivast ja hiiglaslikest rändluidetest, mis aastasadade jooksul on ringi „rännanud“. Öömaja Kalipedas hotellis (2-sed toad)
 

Pildiotsingu klaipeda pildid tulemus

4.päev.7.04

Hommikusöök.

Soovijad saavad jalutada Klaipeda vanalinnas.

Algab koju sõit. Hilisõhtuks oleme kodus.

 

Hind 275€/inimene kehtib, kui reisil osaleb 30 inimest!
Raha tuleb maksta otse reisikorraldajale

Hind sisaldab: majutust hotellis***,hommikusööki,bussi-ja reisisaatjat ,ekskursioonid ja programmis mainitud sissepääsud,praamipiletid Neringalt Klaipedasse,ökoloogiamaksud,parkimistasud,tervisekindlustuse

Lisatasu eest:

Viisa 65.- €

Viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid:
1) Passi originaal, mis on kehtiv vähemalt 6 kuud pärast viisa lõppemist ning milles on vähemalt kaks vaba lehekülge viisa kleepimiseks;
2) Ankeedi andmed (Teie võite saada need andmed e-postiga või lisada need passi juurde):
3) Venemaa viisale pilt
a. Nimi;
b. Perekonnanimi;
с. Neiupõlvenimi (kui on olemas)
d. Elukoht;
e. Telefoni number (mobiil);
f. Töökoht (firma nimi, aadress, telefon, amet);
g. Kuupäev, millal Te viimati Venemaal viibisite;
h. Sünnikoht (Riik ja linn).

 

«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Otsi
 
 
 

Telefon: 6 595 070          E-mail: info@sauepaevakeskus.ee          Kütise 4, 76505 Saue

Koduleht Elitec'st