Saue Päevakeskus

Karjala

Karjala 27.-31. mai 2015

1.päev
Väljasõit Sauelt .Algab teekond Peterburgi. Piiriületus Narvas. Teeme lühikese söögipeatuse Kingissepas.
Saabumisel Peterburgi tutvume Jaani kirikuga.
Ööbimine Jaani kirikus
 
2.päev
Varajane hommikusöök. Asume teele Karjalasse. Teel Sortavalasse näeme, kuidas Karjala on pärast soomlaste lahkumist muutunud, räägime ajaloolisest ja tänapäeva Karjalast. Sõidame läbi 19.sajandil rajatud Lahdenpohjast, mis on olnud kunagine vineeritööstuse keskus. Teeme matka (ca2 km) Ruskeala kaevanduspargis ja asume teele Sortavalasse. 17.saj Ladoga põhjakaldale rajatud Sortavala linn on tänu oma vanalinnale kantud Venemaa ajalooliste linnade nimistusse. Linna ajalooline kultuuripärand on seotud kolme riigiga – Soome, Rootsi ja Venemaaga.
 
3.päev
Hommikusöök. Euroopa suurim järv Laadoga, kus asub üle 600 saare. Valamo saarestiku moodustab neist umbes 50 väikesaart ja laidu. See on unikaalne looduskaitseala. Neid kaljuseid ja künklikke skääre katab okasmets. Lisamaksu (45€) eest laevasõit saarestikus. Valamo klooster on Venemaa vanim klooster. 10.saj. rajati siinsele suurimale saarele õigeusu mungaklooster ning sellest sai Karjala õigeusklikele oluline palverännakute sihtkoht. Klooster tegutses kuni Talvesõjani, siis evakueeriti see Soome poolele. Siinne klooster taastati alles pärast Nõukogude Liidu lagunemist. Külastame alates 1989.a. siin asuvat mungakloostrit (NB! kloostri külastusekssobiv riietus on: naistel pikk seelik ja pikkade käistega pluus/jakk ning pea ja õlad kaetud räti või salliga; meestel pikad püksid). Jätkame sõitu pealinna poole läbi kaunite maastike, kus roheliste metsade vahel sinetavad järvesilmad. Külastame Karjala ühte vanimat, 16.saj pärinevat Kinerma traditsioonilist küla. See ei ole ainult vabaõhumuuseum, kus saab näha talumaju ja eksootilisi suitsusaunu, vaid siin elavad karjalased ka tänapäeval. Saate tutvuda nende elu-olu ja kultuuriga. Jätkame teed Prääsä külasse. Esinemine (tantsijad ja lauljad) küla kultuurikeskuses ja külaga tutvumine.
 
4.päev
Hommikusöök. Soovijatele lisamaksu (65€) eest: Kizhi puitarhitektuuri muuseumsaar. Teistele: Kondopoga, endise palgiparvetajate keskuse ja paberitööstuslinna lähedal asub unikaalne Uspenski puukirik – Jumalaema uinumise kirik. 1774.a. ehitatud 42 meetri kõrgune hoone seisab Onega järve kaljusel neemel. Osa ikoone on restaureeritud, kuid osa on siin seisnud puutumatuna ehituse algusest peale. Kivatši looduskaitseala on üks populaarsemaid turismiatraktsioone Karjalas. Külastame loodusmuuseumi ja dendroparki. Suna jõel näeme Kivatši tasandikukoske (10m), mida peetakse Karjala ilusaimaks ja suurimaks. Alustame sõitu St. Peterburgi. Linn Neeva kallastel pakub ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit koos miljonilinna võlude ja varjudega. Kogu linn on üks suur vabaõhumuuseum. Iga hoone ja tänav on täis ajalugu, legende ja suursugususe hõngu. Peeter I poolt 1703. aastal asutatud linn on läbi elanud suurriigi tõuse ja mõõnu ning olnud seotud nii Balti aadli kui Euroopa aristokraatiaga. Hilisõhtul jõuame kohale. Ööbime Peterburi Jaani kirikus.
 
5.päev.
Hommikusöök. Esinemine (nii tantsijad kui ka lauljad!) Peterburi Jaani kirikus pärast jumalateenistust.
Bussireis Peterburg-Saue.


Hind 320 eur. Maksta saab kuni 6.04.2015. Vene viisa taotlemiseks vajalik 1 vene viisa foto, viisa taotlemise ankeedid on Päevakeskuses. Istekohad bussis maksmise järjekorras.

«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Otsi
 
 
 

Telefon: 6 595 070          E-mail: info@sauepaevakeskus.ee          Kütise 4, 76505 Saue

Koduleht Elitec'st