Saue Päevakeskus

12.12.2015 Jõuluaeg Helsingis ja Porvoos

Jõuluaeg Helsingis ja Porvoos

12.12.2015

Sõidame põhjanaabrite juurde Soome tutvuma jõuluehteis Helsingi ja Porvooga ning külastama meeleolukaid jõululaatasid!

 

Väljasõit Sauelt, kaubekeskuse eest kell 06.00. Teistega kohtume Tallinna sadama A terminali parklas, bussi juures kell 07.00. Sõidame Viking Line laevaga Tallinnast Helsingisse. Laeval rikkalik hommikusöök rootsi lauas.

Suundume Soome vanuselt teise linna Porvoosse, mis asub kuulsal Kuningateel, mida mööda omal ajal liikusid kuningad, tsaarid ja piiskopid. Porvoo on idülliline ja erakordselt ilus linnake. Siin on säilinud keskaegne Vana Porvoo, kitsad munakivitänavad, punased rannamajad, vanad pisikesed puumajad, kus tänapäeval on palju kohvikuid, restorane ja käsitöökaupluseid. Vana Porvood kroonib Toomkirik, mis ehitati 12. sajandil. Külastame jõululaata  ja kindlasti jääb aega sisse astumiseks ka mõnda vanalinna kohvikusse, et maitsta kuulsat Runebergi kooki. Johan Ludvig Runeberg oli Soome rahvuspoeet, hümni sõnade autor ning elas Porvoos.

Seejärel sõidame tagasi Helsingisse, kus teeme linnaekskursiooni: Presidendipalee, linnavalitsuse hoone, Vana Turg, Senati väljak, Toomkirik, Helsingi Ülikool, Esplanaadi park,  Havis Amanda, Kappeliesplanaad, Runebergi mälestusmärk, Rootsi teater, Mannerheimi tänav, raudteejaam.

Vaba aeg kesklinnas, et külastada Tooma Jõululaata Esplanaadi pargis. Sealt võib osta unikaalset käsitööd, maitsvaid konserveeritud hõrgutisi ja saiakesi. Toidukioskid pakuvad praetud rääbist, kuumi vorstikesi, kukleid ja glögi. isegi kui väljas paugub pakane, häälestab soe laadameeleolu jõuluajaks. Kohapeal on võimalik jälgida seppade tööd, kohata võib ka Jõuluvana, kes lastele küünlaid jagab.

Laevasõit  Helsingi-Tallinn. Laeval rikkalik  õhtusöök rootsi lauas.  Buss sõidab tagasi Sauele. Reisi lõpp. 

«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Otsi
 
 
 

Telefon: 6 595 070          E-mail: info@sauepaevakeskus.ee          Kütise 4, 76505 Saue

Koduleht Elitec'st