Saue Päevakeskus

Reis Võrumaale Lindora laadale

27.- 28. oktoober sõidame Lindora laadale

Lindora laat toimub igal aastal 28. oktoobril. Siin saavad kokku kolme valla - Vastseliina, Meremäe ja Lasva - inimesed, võrokesed ja setod ning külalised kogu maailmast.

Kes soovib müüa - see müüb, kes osta - see ostab, kes suhelda - see suhtleb.

Algselt kaubeldi ainult koduloomadega. Hiljem hakati kaubitsema veel tööstuskaupadega, omavalmistatud esemetega, käsitööga ja aiasaadustega.

Traditsiooniks on kujunenud omanäoline kultuuriprogramm, mida pakuvad esinejad nii Võrumaalt kui ka naabrite juurest.


 


1. päev, 27. oktoober
Väljasõit Sauelt kell 6.30. Seto talumuuseum Värskas annab ülevaate 20. sajandi alguse jõuka seto talu töödest ja tegemistest, seto rahvarõivastest, kommetest jne. Ekskursioon muuseumis. Kontsert-tutvustus (15-20 min.) Seto folklooriansamblilt „Kuldatsäuk“.

Ansambel kannab erinevaid seto rahvarõivaid, varasemaid valgeid ja hilisemaid tumedaid kitasnikke. Näha saab vallaliste ja abielunaiste argi- ja pidupäevarõivaid, rohkelt hõbeehteid (tsäposkad, keed, kuhiksõled).

Soovi korral lõunasöök / kerge eine talumuuseumi tsäimajas. Obinitsas jalutame Lauluemade nõlval, vaatame tsässonat.

Külastame Vahtraoru talus asuvat Vana Jüri seebipoodi. Talus tegeldakse käsitööseepide valmistamisega (Petseri paaba luksseep, Kiusupunni seep, kooriv seep Piusa liivaga, Tobrova tõrvas jne.)

Piusa liivakivikoopad ja karjäär. Liiva maa-aluse kaevandamise tagajärjel tekkisid võimsad labürindid ja kuni 10 m kõrgused sammaskäigud. Männimetsa all asub 8 mahajäetud kaevandust, maa-alune kaevandamine lõpetati ligi 20 aastat tagasi, kui mindi üle liiva tootmisele karjäärist. Tutvumine kaitsealaga ja uue külastuskeskusega. 
Majutus Seedri puhketalus. Soovijatele saunaskäik, ettetellimisel õhtusöök.

2. päev, 28. oktoober

Hommikusöök puhketalus. Lindora laada külastus. 

«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Otsi
 
 
 

Telefon: 6 595 070          E-mail: info@sauepaevakeskus.ee          Kütise 4, 76505 Saue

Koduleht Elitec'st