Saue Päevakeskus

Mädapea mõisa floksipäev

Pühapäeval 4.augustil sõidame Mädapea mõisa floksipäevale
Pildiotsingu floksi pildid tulemusPildiotsingu floksi pildid tulemus

10.30 väljasõit Saue Kaubakeskuse eest
12:30 – 13:30 Lasila mõis on enam tuntud 19.saj. alguse mõisnike von Baeride poolest. Hiljem kuulus mõis von Ungern-Sternbergidele ja von Rentelnidele. Lasila mõisas veetis oma lapsepõlve maailmakuulus embrüoloogia rajaja Karl Ernst von Baer (1792–1876), kelle suguvõsa sai mõisa valdajaks 18. sajandil. Mõisahoone ühte nurgapealsesse torni on rajatud Karl Ernst von Baeri pärandit säilitav püsinäitus.

Pildiotsingu lasila mõis tulemus


14:00 – 16:30 Mädapea mõis 1425 aastal esmakordselt mainitud Mädapea (saksa keeles Mettapäh) mõisas ootab meid floksilõhnaline iluaed. Mõisa giidi saatel tutvustav ekskursioon häärberis ja iluaias. Sööme mõisas kerge lõuna ja edasi saame nautida lillede ilu ning aia omapära ja kauneid lilli ka kaasa osta.Toimub eriliikide  flokside     näitus ja aiamüük.
Pildiotsingu mädapea mõis tulemus

17:00 – 18:00 Rakvere linn uus linna promenaad turuplatsil, keskväljak jpm
Keskväljaku ääres näeme Ferdinand Adoffi projekteeritud turuhoonet ja ühte esinduslikumat pangahoonet, lisaks saame näha Rakvere linna aukodanikule Arvo Pärdile pühendatud skulptuuri "Noormees jalgrattaga muusikat kuulamas", mis avati 2010.

Pildiotsingu rakvere linna pildid tulemus

16:00 ärasõit Rakverest

Tagasi Sauel 20:00

Hind: 30.-

Hinnas: kogenenud reisisaatja, reisibuss, sissepääsud Lasila- ja Mädapea mõisatesse, ekskursioonid kohalike giidide juhendamisel. Kerge lõuna Mädapea mõisas.
Toimub eriliikide flokside näitus ja aiamüük.
Reisi korraldaja Raereisid

Lisatasu eest: soovitud ostud Mädapea mõisas. Kaasa võtta sularaha.

«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Otsi
 
 
 

Telefon: 6 595 070          E-mail: info@sauepaevakeskus.ee          Kütise 4, 76505 Saue

Koduleht Elitec'st